• O materskej škole

• CHARAKTERISTIKA MATERSKEJ ŠKOLY

Materská škola Pohranice sa nachádza cca 10 km od mesta Nitra v obci Pohranice. Jej zriaďovateľom je obec Pohranice. Materská škola je bez právnej subjektivity. Je to pavilónová účelová budova, v spoločnej budove je aj Základná škola 1-4 ročník. Vstup do objektu je samostatný. Objekt materskej školy tvorí školský areál, ktorý pozostáva z budovy a školského dvora.

Materská škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie detí v predškolskom veku s celodennou ale aj poldennou výchovnou starostlivosťou vo veku od 3 do 6 rokov a pre deti s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania. Podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvoja schopností a zručností. Utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie, pripravuje deti na život v spoločnosti v súlade s ich individuálnymi a vekovými osobitosťami.

NAJVYŠŠÍ POČET DETÍ ZODPOVEDAJÚCI VEĽKOSTI VNÚTORNÝCH PRIESTOROV MATERSKEJ  ŠKOLY

Je to 2 triedna materská škola s max. kapacitou detí 30.

20 detí na celodennú prevádzku vo veku od 3 do 6 r

10 detí na poldennú prevádzku vo veku od 3 do 6 r

• Stránku pripravujeme

Táto stránka sa zatiaľ pripravuje